Humor, lamenty i inne wypowiedzi prof. Lidia Brydak z Krajowego Ośrodka ds. Grypy

Grypowy humor związany z prof. Lidią Brydak zaczerpnięty z “Grypa : pandemia grypy – mit czy realne zagrożenie?” Lidia Bernadeta Brydak, 2008

LB1

LB2

LB3

Lamenty i inne wypowiedzi prof. Lidia Brydak z Krajowego Ośrodka ds. Grypy

  • Uważam Rze, 19.11.2012

LB Dachau

„- Będę prosiła arcybiskupa Henryka Hosnera z diecezji warszawsko-praskiej, by z ambon apelowano do ludzi o szczepienie si przeciw grypie – mówi prof. Lidia Brydak, szefowa Krajowego Ośrodka ds. Grypy przy Instytucie Zdrowia Publicznego PZH. Do grypy ma stosunek bardzo emocjonalny. Jej współpracownicy określają ją niekiedy mianem ,,apostoła szczepień”.

Oficjalnie prof. Brydak mówi, że marzy, by zaszczepiła się co najmniej polowa Polaków. Nieoficjalnie wiadomo, że chciałaby ,wszczepialności na poziomie stu procent”. Kiedy rozmawia się z panią profesor, trudno nie zauważyć, że by osiągnąć swój cel, skłonna byłaby podjąć kroki bardziej radykalne niż wizyta u arcybiskupa. – Oczywiście zarzuci się mi, że zachowuję się, jakbym kierowała obozem w Dachau. Powiem jednak, że ja, Lidia Bernadetta Brydak, twierdzę, iż ludzi powinno się przeciw grypie szczepić przymusowo – mówi pani profesor.”

Wprost 30-08-2012

„Podkreślono, że trzeba zmienić negatywnie nastawienie Polaków do szczepień przeciwko grypie. – Jeśli tego w najbliższym czasie nie zrobimy, to koncerny farmaceutyczne mogą całkowicie wycofać z naszego rynku sprzedaż szczepionek – powiedziała prof. Lidia Brydak z Krajowego Ośrodka ds. Grypy.

(…)

Z powodu grypy wiele osób traci zdrowie i życie. – Jedynie w sezonie 2010/2011 zmarło na grypę 187 osób, choć dostępna była skuteczna szczepionka, ta sama, którą oferowano rok wcześniej – powiedziała prof. Brydak. Faktycznych zgonów na grypę jest jednak więcej, gdyż doprowadza ona do powikłań, które nie zawsze ujmowane są w statystykach jako skutki tej choroby.

– Jedyną skuteczną ochroną przed grypą jest szczepionka. Polacy muszą się o tym wreszcie przekonać – dodała.”

(…)

Zabije za „na grypę”

Pani Lidia jest także dość… nietuzinkową osobą. – Mówi jak karabin maszynowy, czyli szybko – twierdzi Balicki. – Ona potrafi do mnie wpaść, jak się dowie, że się nie szczepiłem i mówić: „albo zdejmujesz marynarkę, albo przez marynarkę cię nakłuwam” – opowiada brat pani profesor, mecenas Jacek Brydak. A to co mówi o wolno jeżdżących kierowcach… „nie nadaje się do telewizji” – ocenia siostrę adwokat.

Podczas debaty w TVN24 zaszokowała także widzów. I prowadzącego. – Błagam, zamorduję pana, ale na własną odpowiedzialność, mam brata adwokata, więc może wyciągnie siostrę z mamra – zwróciła się do prezentera Marcina Żebrowskiego. A czym tak jej podpadł? – Spróbuj powiedzieć przy pani profesor, że szczepimy się „na grypę”… Choćby to było na forum ONZ, to nie „na grypę”, tylko „przeciwko grypie” – tłumaczy Żebrowski.”

(…)

  • Audycja w TOKFM z 2009 roku na temat braku uzasadnienia do wprowadzenia pandemii i możliwej utraty zaufania do szczepień przeciwgrypowych

Link

Lista  będzie sukcesywnie rozszerzana…

Reklamy
%d blogerów lubi to: